kolmapäev, veebruar 18, 2009

Lingvistile keelt kõrva!

Ma mõtlesin, et kirjutan Skype'i adminnidele, et ei ole vaja kirjutada "viimase 30-ne päeva" vestlusi, sest käändelõppu pole tarvis markeerida arvu juures, onju. Aga ma ei leidnud kohta, kus ja kellele kirjutada ja siis ma mõtlesin, et savi. Õigemini mulle tuli meelde, et tegelt on mul juba jupp aega poogen ja sügavalt kama kogu eesti keele ortograafiast - ja seda alates hetkest, kui sõnale show-bisnis kinnitati normeering "sõubisnis". Sõubisnis - so what? Ja mulle tuli meelde, et "internet" tuleb kirjutada suure tähega (samas kui "suur täht" ise tuleb kirjutada väikese tähega).

Ja kõigi meeldetulekute järel tuli mulle veel meelde, et üks eesti-ameerika segaperekonnast pärit laps ütles: "Mina hate'in eesti keelt!".

*****
Manche meinen lechts und rinks kann man nicht velwechsern werch ein illtum.

*****
Me Maarikaga istusime mingis prantsuse stiilis hipi-lokaalis, kus olid keeratavad lülitid. Ja kõrvallauas istusid teismelised tüdrukud, kellest üks rääkis, et ta kogu selle aja ei olnud tegelikult Mehise peale mõelnud. Ja mina mõtlesin, et tiinekatel ON huvitav elu, sest neid impressivad väikesed must-valged asjad, mida nad näevad värvilistena. Ma kardan, et viimased 6...7 aastat ei ole mind isiklikult eriti miski impressinud ja sellest on ikka päris kahju kohe.

Pärast ütles Maarika, et ta tuleb Mehhikost tagasi 17nda öösel vastu 20ndat. Pikk öö. Eks ta ole. Ma peaksin igatahes olema sel ajal sügavas Aafrikas ja ma loodan, et seal mind miski ikka impressib. Muidu tekib küll tunne, et minuga on täitsa pekkis.

3 Comments:

Anonymous Smaug said...

Mind impressis viimati Woody Allen oma selle Hollywoodi filmiga ja enne seda olin ma mitu päeva impressed, et mul tuli nii hea mõte endale vagunelamu ehitada ja veidi hiljem impressis mind idee, et sinna võib ju puiduküttel kerise sisse keevitada, siis on mul saun ka Londonis tsoonis 1 ja suviti Amsterdamis + on see selline filmibuss, kus on bluescreen ja korralik stuudiovalgustus. Aga üldiselt olen ma sitaks impressed, et Marja välja ilmus ja kõige esimese asjana, kui ma seda postitust lugesin, tundus mulle, et ka mina olen äkki nii vanaks jäänud, et miski ei impressi enam aga vist ikka pole nii. Kas Aafrika pole impressiv?

11:07 PM  
Anonymous Anonüümne said...

Viimased pool aastat on olnud õige nii "internet" kui ka "Internet", vt: http://www.eki.ee/keeleabi/index.php?leht=4&act=1

3:20 PM  
Blogger Gortin said...

Smaug: saunaklubiga ma liitun. Teeme Londonisse fotostuudio ja kütame linna soojaks - juhhei! Mis Aafrikasse puutub, siis ega eriti ei impressi küll. Maroko ja Lääne-Sahaara on tegelt coolid, sest islami arhitektuuris on mingi väga oluline draiver sees. Aga muidu: kogu Accra on põhimõtteliselt slum, ja seda peegelklaasist hoonetele vaatamata.

Thx to Anonüümne, aga minu meelest ei ole eriti seksikas õigekirjareegleid niimoodi solgutada. Mis mind tegelt impressib, on saksa ortograafia, jättes keelereformijärgselt paralleelreformid jõusse.

1:42 PM  

Postita kommentaar

<< Home