laupäev, oktoober 28, 2006

Immer schneller da

Mar: "Kle see arvuti tahab nüüd ka enne bootimist, et ma F1 vajutaksin".
Oudekki: "Äkki arvutil on siis ka Alonso üle hea meel".

Mul on ka. Hea meel, et Schumi ei võitnud seda hooaega. Ma mõtlesin, et ükskõik kes, aga peaasi, et mitte Schumi. Naljakas, sest andekad inimesed võiksid ju võita.

Kunagi, kui Ayrton Senna da Silva iseenda tagarattaga piki pead sai ja kunagi enam F1 ei sõitnud, sain ma uudistest alguses aru, et Schumacher sai surma. Ja siis ma mõtlesin, et hea, et see Sennaga ei juhtunud. Aga juhtus ikka. "In Life Unbeatable - In Death Irreplaceable," ütleb Senna tumedatooniline veebileht veel praegugi.

Tegelt on motospordiga hoopis see teema, et on täiesti respektitu niiviisi kütust kulutada, sest nafta ei saa sinu omaks, kui sa ta ostad - see jääb ikka maailma naftaks, mida tohib kulutada ainult äärmisel vajadusel. Ringrajal võimalikult kiiresti sõitmine ei ju ole äärmine vajadus - jõuda veel kiiremini sinna, kus sa just olid? Mismõttes, maivõi.

Oli vist DSF, mis pärast Brasiilia etappi Schumist noorpõlvesalvestusi eetrisse lasi - Schumi kardiga, Schumi mehhaanikuna. Ja - pärit Kerpenist, kusagilt Kölni-tagusest kolkast - oli see mingi kummaline segu Kölschist ja veel millestki, mida ta toona kõneles. Nüüd räägib Schumi Standarddeutschi. Vaid vokaliseeritud r-id ja ilus-markantne Ach-Laut viitavad ta pärinemisele Rhein-Ruhri aladelt. Maailm ei globaliseeru. Inimesed globaliseeruvad.

Hilisem otselülitus mingisse pubisse - punastes Ferrari-türpides fännid, ühes käes loosung tüüpi "Schumi wir lieben dich!", ja teises läbivettinud taskurätt - pani lihtsalt pead vangutama.

*****

Jeder Popel fährt 'nen Opel
Jeder Affe fährt 'nen Ford
Jeder Blödmann fährt 'nen Porsche
Jeder Arsch 'nen Audi Sport
Jeder Spinner fährt 'nen Manta
Jeder Dödel Jaguar
Nur Geniesser fahren Fahrrad
Und sind immer schneller da